72855-2020 - ResultatSverige-Köping: Klottersanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klottersanering VMKF Inköpscentral
Referensnummer: VMKF-U 2019.132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Mälardalens Kommunalförbund upphandlar denna upphandling i eget namn och agerar inköpscentral för sina medlemskommuner, -bolag och -förbund, vilka är avropsberättigade på framtida tecknat ramavtal. Att vara avropsberättigad innebär en möjlighet att avropa från tecknat ramavtal, dock ingen skyldighet. Avropsberättiga myndigheter finns uppräknade i bilaga 1.
Uppdraget avser klottersanering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen