728633-2022 - ResultatSverige-Nacka: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av grönytor, bad- och lekplatser 2022 Boo
Referensnummer: NTN 2021/278
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser tillsyn, skötsel och visst underhåll av utemiljöer, samt mindre parkrelaterade entreprenadarbeten så som exempelvis plantering av buskar, plantering av perenner, plantering av lökar, sådd av gräsmatta m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen