2. Förfarande
Förfarande
Titel: BKC - Renovering och lokalanpassning
Beskrivning: Renovering och lokalanpassning av Stenhagens bildnings- och kulturcentrum, Berthåga 60:1. Byggnaden är ca. 11 000 m2 BTA och byggdes år 2008. Byggnaden nyttjas av flera verksamheter – grundskola, förskola, bibliotek samt kultur- och fritidsverksamhet.
Intern identifierare: SFB-2025-00402
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000