728712-2023 - ResultatSverige-Borås: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HRM-system
Referensnummer: 23/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser:
• Molntjänst för tidregistrering, HR-och lönesystem
• Tjänster under implementation
• Beställarens specifika integrationstjänster; Integration mot ekonomisystemet
Agresso, Active Directory (AzureAD) och Twoday Insikt
• Mobilt gränssnitt med apptjänst för beställarens medarbetare
• Drift, underhåll och support under avtalstiden inklusive uppdateringar som
krävs för att följa vid var tid gällande svenska lagar och tillämpliga avtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen