728717-2025 - Resultat
Sverige – Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster – Ramavtal konstkonsulttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konstkonsulttjänster
BeskrivningMalmö stads kulturförvaltning upphandlar konstkonsulttjänster för uppdrag i samband med förvärv av offentlig konst till offentlig miljö i Malmö och vissa andra konstkonsulttjänster.
Intern identifierareKN-2024-2474
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenEnligt upphandlingsdokument.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativenNej