728725-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Juridiska tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av juridiska tjänster till AP7
Referensnummer: Dnr 2022/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och avser juridiska tjänster för AP7.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1: Fullservice
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Området ”Fullservice” inbegriper krav på att Leverantören kan leverera heltäckande juridisk rådgivning inom skilda delområden.
Anbudsområde 2: Upphandlingsspecialist
Del nr: 2
Anbudsområdet omfattar bland annat juridisk rådgivning i ärenden där det krävs en särskild specialistkompetens.
Anbudsområde 3: Specialist alternativa tillgångar
Del nr: 3
Anbudsområde 4: Senior rådgivare AP7
Del nr: 4