728836-2022 - ResultatSverige-Gävle: Elektricitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elleveranser samt energitjänster till Gävle, Hofors, Ockelbo och Älvkarleby kommun
Referensnummer: 12770
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Gavlefastigheter Gävle kommun AB upphandlar; Elleveranser samt energitjänster till Gävle, Hofors, Ockelbo samt Älvkarleby kommun med bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen