2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Höst 2025 gällande Nästa Generation Öresundståg (NGÖ) - RFI Fall 2025 regarding Next Generation Öresund's train (NGÖ)
Beskrivning: RFI Höst 2025 gällande Nästa Generation Öresundståg (NGÖ) - Detta är en RFI, det vill säga inhämtning av information från marknadens aktörer.
Intern identifierare: 118/2023_RFI 5
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 34600000 Järnvägs- och spårvägslok, rullande materiel samt tillhörande delar
Ytterligare klassificering (cpv): 34622400 Järnvägsvagnar