7293-2020 - ResultatSverige-ÖREBRO: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling kreativa kommunikationstjänster Örebrokompaniet
Referensnummer: 19/156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på kreativa kommunikationstjänster för Örebrokompaniet AB. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Denna upphandling avser ramavtal för kreativa kommunikationstjänster för Örebrokompaniet. Uppskattat värde är ca 1 000 000 SEK per år. Detta är dock ingen volym som kan garanteras.
Örebrokompaniet förbehåller sig rätten att göra objektsupphandling för större evenemang. Vad som är större evenemang avgörs av Örebrokompaniet.
Upphandlande myndigheter
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är Örebrokompaniet AB, orgnr: 556392-4918 genom Örebro kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen