729354-2023 - ResultatSverige-Umeå: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vakuumassisterad sårbehandling
Referensnummer: HSN 160-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på utrustning och förbrukningsartiklar för vakuumassisterad sårbehandling till Region Västerbotten, Region Norrbotten, Region Västernorrland samt Region Jämtland Härjedalen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Flergångssystem för vakuumassisterad sårbehandling inkl. bukförband
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141110 Förbandsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flergångssystem för vakuumassisterad sårbehandling inkl bukförband takvolym, Flergångspump, köp 12, Flergångspump, hyra per dygn 3200, Förbandset 3000, Behållare och slang 3000.
Flergångssystem för vakuumassisterad sårbehandling
Del nr: 2
Flergångssystem för vakuumassisterad sårbehandling takvolym, Flergångspump, köp 90, Flergångspump, hyra per dygn 7000, Förbandset 12000, Behållare och slang 3050.
Engångssystem med behållare, 15 dagar och under
Del nr: 3
Engångssystem med behållare, 15 dagar och under, takvolym 5550
Engångssystem med behållare, över 15 dagar
Del nr: 4
Engångssystem med behållare, över 15 dagar, takvolym 3500
Engångssystem utan behållare, 15 dagar och under
Del nr: 5
Engångssystem utan behållare, 15 dagar och under, takvolym, 3500
Engångssystem utan behållare, över 15 dagar
Del nr: 6
Engångssystem utan behållare, över 15 dagar, takvolym, 3500