729358-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Tjänster avseende vattenföroreningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkning av sjöar och våtmarker
Referensnummer: 22/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Länsstyrelsen i Örebro län (fortsättningsvis kallad "Länsstyrelsen") inbjuder till anbudsgivning avseende kalkning av sjöar och våtmarker med båt.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Kravspecifikation
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44921210 Kalkmjöl, 90722000 Miljöåterställning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen