2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hemhandling av dagligvaror
Beskrivning: Hemhandling och leverans av dagligvaror till brukare inom Kristinehamns kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 55521100 Hemkörning av mat, 60100000 Vägtransporter, 64120000 Budtjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85312200 Hemkörning av varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 55521100 Hemkörning av mat, 60100000 Vägtransporter, 64120000 Budtjänster, 85312200 Hemkörning av varor