729556-2023 - ResultatSverige-Märsta: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmateriel och säkerhetsbesiktningar
Referensnummer: UH-2023-210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar idrottsmateriel samt besiktningar av Sigtuna kommuns sport-/idrottsanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37400000 Sportartiklar och -utrustning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet avser reparation alternativ inköp av ny idrottsutrustning för inom- och utomhusbruk samt
säkerhetsbesiktningar av dessa.