Huvudsaklig CPV-kod 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerviks Miljö och Energi AB bjuder under vecka 05-23 in till anbudsgivning på utförandeentreprenader med AB 04 som grund, avseende Om- och utbyggnad av Lucerna avloppsreningsverk. Upphandlingen kommer att genomföras som delad entreprenad inom Byggentreprenad, Maskininstallationer och Elinstallationer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45252100 Byggnation av anläggning för behandling av avlopp, 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen