729645-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – TI 2025-1189 Skatterådgivning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2025-1189 Skatterådgivning
BeskrivningTelge AB i Södertälje kommun upphandlar en leverantör som kan bistå med rådgivning och analyser i bolagsskattefrågor kring skattemässiga effekter framförallt inkomstskatt och mervärdesskatt, men även andra skatteområden. En (1) leverantör kommer att antas för hela upphandlingen.
Intern identifierareTI 2025-1189
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79221000 Skatterådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1686259-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUtvärderingskriterier
Intern identifierare1765607-1