729674-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Rättvik: Diverse byggmaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä- och byggmaterial för renovering av vandrings- och cykelleder i Dalarna
Referensnummer: VD2022-039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i Visit Dalarnas upphandling av:
Trä- och byggmaterial för renovering av vandrings- och cykelleder i Dalarna. Visit Dalarna har inventerat vandringsleder i alla Dalarnas kommuner för behovet av ledutveckling och kringservice.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behov av olika typer av trä- och övrigt byggmaterial som används i arbeten i egen regi för upprustning av lederna.
Anbud lämnas elektroniskt via e-Avrop senast 2022-01-18
Hör gärna av er om ni har några frågor, välkomna med ert anbud.
I denna upphandling medverkar upphandlingskonsult från Colligio AB på uppdrag av Visit Dalarna (hädanefter ”Visit Dalarna” eller ”Beställaren”):
Erik Årling, upphandlingskonsult, Colligio AB
Erik.arling@colligio.se, 023-661 66 22
Upphandlingskonsulten har rätt att företräda Visit Dalarna i löpande frågor i denna upphandling, men beslut fattas av behörig person på Visit Dalarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av trä, byggmaterial och virke för upprustning av vandringsled