729725-2023 - ResultatSverige-Visby: Konsulttjänster för vägar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafiklinjemålning
Referensnummer: TN 2022/4500
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311210 Konsulttjänster för vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland bjuder in till ramavtalsupphandling för trafiklinjemålning av de vägar och gator som Region Gotland ansvarar för.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34922100 Vägmarkeringar, 45233221 Vägmarkeringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen