729863-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Målning och glassättning – Ramavtal Fastighetsunderhåll Måleriarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Fastighetsunderhåll Måleriarbeten
BeskrivningRamavtalet omfattar underhållsarbeten samt mindre entreprenader inom kategorin, måleriarbeten. Arbeten kan omfatta planerat och oplanerat underhåll. Entreprenadform är totalentreprenad för löpande underhåll och reparationer.
Intern identifierareTFN/2024:00368
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45440000 Målning och glassättning
Ytterligare klassificering (cpv): 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442120 Målning och påstrykning av skyddsöverdrag på konstruktioner, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Fastighetsunderhåll Måleriarbeten