2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult Slamhantering Kungsängsverket 2.0
Beskrivning: Uppdraget omfattar framtagande av systemhandling följt av en option med detaljprojektering och upprättande av förfrågningsunderlag i samråd med beställaren av ny slamhantering och kraftstation i enlighet med upphandlingsdokumenten. Optionen omfattar upprättandet av en detaljprojektering för en utförande-entreprenad alternativt en detaljprojektering i samverkan för en utförande-entreprenad enligt AB04.
Intern identifierare: UVA-2025-00845
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000