Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rensning av dagvattenbrunnar
Referensnummer: 21MB2321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunfullmäktige har fattat beslut att SVOA successivt ska ta över rensning avseende dagvatten- och sandfångsbrunnar från trafikkontoret. För att kunna hantera detta behöver SVOA upphandla tjänsten, det bedömda behovet är tre leverantörer som kan utföra dessa tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen