730081-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Inspektion av ventilationssystem – Hantverkstjänster - Ventilationsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkstjänster - Ventilationsarbeten
BeskrivningLaholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser att upphandla ramavtal för successiva avrop av tjänster inom fackområde ventilationsarbeten.
Intern identifierareLH 24/13
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del Ventilationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331220 Installation av luftkonditionering
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVentilationsarbeten