730102-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hämtning av hushållssopor – Insamling av hushållsavfall i Nacka kommun och Tyresö kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInsamling av hushållsavfall i Nacka kommun och Tyresö kommun
BeskrivningOBS preliminär beskrivning av omfattning nedan! Upphandlingen omfattar preliminärt insamling av hushållsavfall, d.v.s. restavfall och matavfall, i Nacka kommun och Tyresö kommun. Fler fraktioner och kringliggande tjänster kan komma att inkluderas i upphandlingen.
Intern identifierareNVOA 2024-00049
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511200 Hämtning av hushållssopor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareInsamling av hushållsavfall i Nacka kommun och Tyresö kommun