730125-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Kundundersökningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gästnöjdhetsundersökning
Referensnummer: 23/123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342310 Kundundersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB avser att upphandla en ny plattform för att mäta och följa upp gästnöjdhet i koncernens olika erbjudanden mot gäst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering, 72212460 Programvaruutvecklingstjänster för analys, forskning, matematik eller prognos, 79342311 Undersökning av kundtillfredställelse
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen