730151-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Utrustning för tomografi
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datortomograf för forskningsstudie
Referensnummer: UPPH2022-00379
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115000 Utrustning för tomografi
II.1.4.
Kort beskrivning
6st Datortomograf för undersökning av hjärta, lunga och helkropp i en forskningsstudie i samarbete med Hjärt- och Lungfonden.
Avropande parter är Region Uppsala, Region Västerbotten, Region Stockholm, Region Östergötland, Region Västra Götaland och Region Skåne.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2023-01-27 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Datortomograf för undersökning av hjärta, lunga och helkropp i en forskningsstudie i samarbete med Hjärt- och Lungfonden.