73024-2021 - ÄndringSverige-Luleå: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Dentalförbrukning, Region Norrbotten
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på dentalförbrukningsartiklar för leverans till Region Norrbotten.
Upphandlingen består av följande varukorgar:
Endodonti, Profylax, Röntgen, Borr och diamanter, Hygienartiklar, Kanyler, Desinfektion, Instrument samt Övrigt.
Upphandlingsförfarande: Öppet förfarande
Sista dag för frågor: 2021-02-14
Sista anbudsdag: 2021-02-24 klockan 23:59:59.