730250-2023 - ResultatSverige-Varberg: Grävning och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schaktarbeten
Referensnummer: 76/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Varberg Energi AB upphandlar ramavtal avseende schaktarbeten i entreprenadform. Schaktarbeten avser arbeten inom el, fiber oh fjärrvärme.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112500 Schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen