See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporttjänst - lastbil med chaufför
Beskrivning: Värmdö kommun inbjuder härmed till att lämna anbud gällande tranporttjänst avseende lastbil inklusive chaufför. Uppdraget innebär främst transport och bortforsling av schaktmassor i samband med driftavdelningens arbete i egen regi.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99223:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60140000 Icke-reguljär passagerartransport