73026-2021 - ÄndringSverige-Nyköping: Trästolpar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sågade trästolpar till gränsmarkering i skog och mark
Referensnummer: 2020/4171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928210 Trästolpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Gränsmarkering av formellt skyddad skog
Syfte och orientering
Skogsstyrelsen inbjuder till anbudsgivning avseende sågade stolpar i olika dimensioner, längder och träslag. Stolparna används till gränsmarkering i skog och mark. Upphandlingen sker i överensstämmelse med detta förfrågningsunderlag och i kravspecifikationen ställda krav.
Uppskattat värde
Det nedan angivna värdet innebär en uppskattad volym baserad på omsättning av befintliga ramavtal och innebär endast ett riktvärde. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte. Avtalets totala uppskattade värde under hela avtalstiden inkl. ev. förlängningsklausuler uppgår till ca. 3000000 SEK