730403-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – System- och stödtjänster – Lönesystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLönesystem
BeskrivningDenna upphandling avser ett helhetsåtagande för leverans och införande av ett av ett molnbaserat IT-system för löneadministration (SaaS) till Parkering Malmö. Leverantören ska ansvara för systemleverans, införandeprojekt, support, utbildning och löpande förvaltning.
Intern identifierare2025_40
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 79211110 Lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLönesystem