2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Konsulttjänster el m.fl. 2026
Beskrivning: Denna ramavtalsupphandling avser konsulttjänster inom: • Elkraft/belysning • Brandlarm/utrymningslarm/inbrottslarm • Lås-/passersystem • Data-/telekommunikation • Solceller Uppdragen avser projektering för såväl ny-, om- och tillbyggnationer som ROT-arbeten och underhållsprojekt.
Intern identifierare: SISAB 2024/436
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Konsulttjänster el m.fl. 2026