Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Primus UH 5 Utfyllnadsentreprenad
Referensnummer: E2022-00117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret, Stockholms stad, avser att upphandla ett (1) företag för en utfyllnadsentreprenad.
Objektet är beläget på nordvästra delen av Lilla Essingen.
Arbetsområdet framgår av ritningar i Förfrågningunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 77 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen