2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service, drift och underhåll av trafik- och gatubelysning-Ludvika
Beskrivning: Denna upphandling avser förebyggande och avhjälpande underhåll samt förekommande ny och reinvesteringsarbeten av trafik och gatubelysning, för såväl planerad som akut- och felavhjälpning på aktuellt belysningsbestånd, samt för dekorationer/ utsmyckningar och elljusspår. Tidigare annonserades en upphandling för denna tjänst till Avesta och Ludvika GNU 2025/84. Denna upphandling avbröts och nu annonseras det som två separata upphandlingar, en för Ludvika och en för Avesta. De justeringar som gjorts är i följande stycken i AFen. AFB.52 3.2 Referenser AFB.52, 3.3 Anbudsgivarens uppdragsansvarig och arbetsledning AFB.52, 3.6 Anbudsgivarens resurser AFB.52, 5. Åberopa andra företags kapacitet AFD.518 Övriga viten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120431:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928500 Gatubelysning, 50000000 Reparation och underhåll