730635-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av arkitekt inför projektering av Sätra ishallar
Referensnummer: 2.3.3/2022/2405
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nyproduktion utav två ishallar om totalt ca 10 400 kvm på Sätra IP. Byggnaden kommer att uppföras på samma plats som befintlig ishall är belägen på idag. Befintlig ishall kommer att rivas för att ge plats åt de nya.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen