730705-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Distansutbildning för vuxna på grundläggande- och gymnasial nivå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDistansutbildning för vuxna på grundläggande- och gymnasial nivå
BeskrivningUppdraget avser distansutbildning inom kommunal vuxenutbildning med rektorsfunktion enligt gällande lagstiftning.
Intern identifierare25/48
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000