73079-2026 - Resultat
Sverige – Rörmokeriarbeten – Konkurrensutsättning av DIS - Ombyggnad värmesystem Bäverpälsen 3-6
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonkurrensutsättning av DIS - Ombyggnad värmesystem Bäverpälsen 3-6
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: DIS - dynamiskt inköpssystem, rörprojekttjänster 2184, Rörprojekttjänster
Intern identifierareSB 2025/1108
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 44162000 Rörsystem, 44163111 Avloppsrör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonkurrensutsättning av DIS - Ombyggnad värmesystem Bäverpälsen 3-6