730963-2025 - Resultat
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Utförande arborister
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtförande arborister
BeskrivningUpphandlingen avser utförande arborist i enlighet med upphandlingsdokumenten. Uppdraget omfattar beskärnings- och fällningsarbeten samt stubbfräsning av träd belägna i Stockholms stads samtliga stadsdelar.
Intern identifierareT2024-02923
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77211400 Trädfällning, 77211500 Trädvård, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUtförande arborister