730968-2022 - ResultatSverige-Malmö: Kundservice
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern kundtjänst
Referensnummer: 2022MKB-1722
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342300 Kundservice
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att täcka MKB Fastighets ABs (MKB) behov av extern kundtjänst.
MKB har behov av en (1) leverantör som bistår MKBs ordinarie personal inom kundtjänst med att ta emot växelsamtal, vägleda MKBs kunder, svara på allmänna frågor gällande bostadskö och parkering, hantera serviceärenden och felanmälningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79500000 Kontorshjälp, 79992000 Receptionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen