730993-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Järnhandelsartiklar – Järnhandel & VVS-material
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelJärnhandel & VVS-material
BeskrivningUppdraget omfattar leverans av järnhandel- och VVS-material med nedan kategorier: Järnhandel: Beslag, infästning, elverktyg, maskiner, handverktyg, inredning fastighet, kemikalier, lyft och hantering, redskap, svets och tryckluft, verkstadsutrustning och förvaring, etc. VVS: Porslin, blandare, sensorer, duschset, toalettsits, ventiler, slang, vattenlås, kopparrör, tvättställ, pumpar, tillbehör.
Intern identifierareSTK-2023-1248
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44316000 Järnhandelsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 43800000 Verkstadsutrustning, 44410000 Badrums- och köksartiklar, 44411000 Sanitetsgods, 44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner, 44411710 Toalettsitsar, 44411720 Toalettlock, 44411740 Toalettstolar, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del (1)