731047-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Äldreomsorg – DIS SÄBO-platser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS SÄBO-platser
BeskrivningDynamiskt Inköpssystem för särskilt boende-platser (SÄBO-platser) för såväl demens- som somatisk vård.
Intern identifierareVON2023/140
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningDynamiskt Inköps System (DIS) för avrop av säbo-platser
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på anbudsgivare
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKategori 1 - särskilt boende Somatisk vård
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelKategori 2 - särskilt boende Demens vård
BeskrivningDynamiskt Inköps S7ystem (DIS) för avrop av säbo-platser