731118-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Ärendehanteringssystem Klippan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärendehanteringssystem Klippan
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ärendehanteringssystem, e-tjänsteplattform och en kontaktcenterfunktion till Kundtjänst samt andra berörda verksamheter t.ex. socialförvaltningen, HR. Systemet ska innefatta funktionen telefonistappliktion mot samtliga kommuners befintliga telefonväxel, för närvarande Mitel MX-One. Växeln delas mellan sex (6) samarbetande kommuner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129628:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster