See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern lönetjänst
Beskrivning: Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett avtal för sitt fortlöpande behov av extern lönetjänst med tillhörande tjänster. Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett avtal med en (1) Leverantör.
Intern identifierare: 25/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79211110 Lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000