731341-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Målning – Ramavtal Målning 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Målning 2026
BeskrivningNytt ramavtal för servicearbeten inom målning.
Intern identifierareSN-2025-1822
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
Ytterligare klassificering (cpv): 45261220 Målning av tak och övrig ytbehandling, 45261221 Målning av tak, 45442110 Målning av byggnader, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Målning 2026