731354-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Försäkringar – Försäkringar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörsäkringar
BeskrivningUpphandlingen omfattar Chalmerskoncernens samlade behov av försäkringsskydd.
Intern identifierareC 2023-1876
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUpphandlingsdokument
BeskrivningChalmerskoncernens samlade behov av försäkringsskydd.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde Ansvar
BeskrivningDetta anbudsområde omfattar en Egendom- och fastighetsförsäkring.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde Förmögenhetsbrott samt VD/Styrelseansvars försäkring
BeskrivningDetta anbudsområde omfattar en Förmögenhetsbrott- samt VD/Styrelseförsäkring
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde Fordonsförsäkring
BeskrivningDetta anbudsområde omfattar en Fordonsförsäkring.
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelOmråde Egendom-och fastigheter
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelOmråde Transport-utställnings-och verktygsförsäkring
BeskrivningDetta anbudsområde omfattar en Transport-, utställnings-och verktygsförsäkringsförsäkring