2. Förfarande
Förfarande
Titel: Larmcentral och Bevakningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Larmcentral och bevakningstjänster. De bevakningstjänster som omfattas av denna upphandling är nedan listade: Larmcentral, Parkeringsövervakning, Överfallslarm, Fastighetsbevakning, Stationär bevakning samt Ronderande bevakning.
Intern identifierare: 23/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Redogörs i upphandlingsunderlaget.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000