I första hand utför Solkraft interna flyttjänster inom Skellefteå kommun, transport till egen verksamhet, packning inför flytt, städning, montering m.m samt transporter till återvinning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen