731403-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar – DIS Storköksutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS Storköksutrustning
BeskrivningAvtalet omfattar inköp av storköksutrustning inom följande delområden: DiskmaskinerKylaVärme - kokgrytorBeredningsmaskinerInredning & serveringsutrustning Uppdraget avser utöver leverans även montage, uppsättning, installation, service enligt tillverkarens rekommendationer under garantitid, utbildning för kökspersonal kring hur utrustningen ska användas och underhållas för att hushålla med vatten, energi och kemikalier, demontering och bortforsling av uttjänta produkter och storköksinredning.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42200000 Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99799:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42959000 Diskmaskiner för storkök, 42000000 Industrimaskiner, 39315000 Restaurangutrustning