See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringar
Beskrivning: Skelleftebostäder AB inklusive dotterbolag och Skellefteå Industrihus AB inklusive dotterbolag inbjuder till anbudsgivning avseende Försäkringar. De ingående försäkringsområdena i denna upphandling är; Fastighets- och företagsförsäkring ink tillägg, tjänstereseförsäkring, Motorfordonsavtal, Saneringsavtal samt VD- och Styrelseanvarsförsäkring.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114787:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar