731431-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster – Resebyråtjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelResebyråtjänst
BeskrivningUpphandlingen omfattar resebyråtjänst till RISE. Upphandlingen ska tillgodose RISE behov av reseadministrativa tjänster. Resebyrån ska erbjuda en fullservicetjänst omfattande bokning, ombokning och avbokning av resor, transportmedel och hotell samt tillhörande kringtjänster. RISE bokning av resor sker till 90 % via en självserviceportal, det är därför av största vikt att leverantören har ett väl fungerande och stabilt systemstöd för självbokning med god funktionalitet.
Intern identifierare23/92
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del