731442-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Ramavtal Laddinfrastruktur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Laddinfrastruktur
BeskrivningSvenska Bostäder avser att bygga ut laddinfrastruktur i hela sitt fastighetsbestånd och söker därför en samarbetspartner som kan medverka i utredning, planering och genomförande av denna satsning. Målsättningen är att samtliga fastigheter ska vara färdigställda senast år 2030. Se Ansökningsinbjudan och dess handlingar för mer information.
Intern identifierareSB 2025/718
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Laddinfrastruktur