2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandväggslösning inkl. service, support och underhåll
Beskrivning: Ramavtal
Intern identifierare: KLF 2023/989
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser Luleå kommuns behov av en brandväggslösning inkl service, support och underhåll.
Intern identifierare: Brandväggslösning inkl. service, support och underhåll
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalet gäller från och med 2024-01-01 till och med 2027-12-31. Parterna ges en möjlighet att efter 24 månader säga upp avtalet. En sådan uppsägning ska sändas skriftligen till motparten minst 6 månader före avtalsslut, dvs. 6 månader innan 2025-12-31.